С гол на резервата Микел Мерино в 119-ата минута Испания победи Германия

...

Испания изхвърли Германия от UEFA EURO 2024

С гол на резервата  Микел Мерино  в 119-ата минута Испания победи Германия с 2:1 и се класира за полуфиналите на Европейското състезание, заяви Фокус.

Редовното време от четвъртфиналния конфликт в Щутгарт приключи наедно 1:1.

Резервата  Дани Олмо  в 51-ата минута даде преднина на Испания. Бундестимът изравни чрез  Флориан Вирц  в 89-ата минута.

В постоянното време на мача Бундестимът имаше преимущество във владеенето на топката, само че по-добрите положения за гол бяха за испанците.

Още във 2-ата минута  Педри  имаше късмет да открие, но  Нойер  показа класа и избави.

В 8-ата минута  Педри  бе сменен наложително от  Дани Олмо  заради травма, която му бе породена от  Тони Кроос.

В 15-ата минута  Ламин Ямал  пропусна нова добра опция за испанците.

В 21-ата минута пристигна и първата добра опция за Германия, като  Унай Симон  спаси удар на  Кай Хаверц.

В 35-ата минута още веднъж  Хаверц  опита изстрел, само че  Симон  пак избави.

В 39-ата минута  Дани Олмо  излезе на стрелкова позиция, само че  Нойер  се оправи.

В добавеното време на полувремето  Нойер  отрази удар на  Ламин Ямал.

Втората част стартира с по-активна игра на Испания, като в 47-ата минута  Ламин Ямал  изведе перфектно  Алваро Мората  на стрелкова позиция, само че той шутира над вратата на Н ойер .

В 51-ата минута испанците стигнаха до гол. Поредна контраофанзива мина през  Ямал , който по конец откри нахлуващия  Олмо , който вкара за 1:0 за Испания.

Веднага след гола Бундестимът се подвигна на взлом.

В 69-ата минута  Роберт Андрих  стреля, само че  Унай  Симо н показва приказен инстикт и избави.

Две минути по-късно шанса си опита и  Кай Хаверц , само че ударът му бе блокиран.

В 77-ата минута  Никлас Фюлкруг  пропусна чисто състояние, като стреля край испанската врата.

В 82-ата минута  Хаверц  стреля над гредата.

Логичното се случи в 89-ата минута, когато  Флориан Вирц  завърши с гол офанзива, минала през  Кроос  и  Кай Хаверц  и изравни.

В добавеното време  Фюлкруг  пропусна отлична опция за втори гол за Германия. Така постоянното време приключи без победител и се стигна до две продължения.

В първото продължение двата отбора заложиха на несъмнено.

В 104-ата минута добра опция за Испания се откри пред  Микел Оярасабал , само че той стреля край немската врата.

В самия завършек на първото продължение отличен късмет за Германия пропусна  Флориан Вирц , който стреля край дясната греда.

В началото на второто продължение германците желаеха дузпа за игра с ръка на  Марк Кукурея  в наказателното поле на Испания, само че не получиха углавен удар.

В 117-ата минута  Никлас Фюлкруг  засече центриране на границата на наказателното поле и стреля рисково, но  Унай Симон  за следващ път показва голяма класа и резервира равенството.

В 119-ата минута  Микел Мерино  вкара гол за Испания, засичайки центриране на  Дани Олмо.

Последваха пропуски за Германия на  Йозуа  Кими х и  Никлас  Фюлкру година

В самия завършек на продълженията с цената на втори жълт картон  Дани Карвахал  запази задатъка на Испания.

Това бе последния мач в професионалната кариера за немския полузащитник  Тони Кроос.

Испанците чакат на полуфиналите спечелилия от конфликта сред Португалия и Франция.
Източник: petel.bg